Anasayfa / Antifa / İstanbul Anarşi İnisiyatifi: “Kürt elinde katliam”

İstanbul Anarşi İnisiyatifi: “Kürt elinde katliam”

Her hangi bir devlet ve onun her hangi bir adamı. Alelade bir ve biri. Kibirli, adı hatırlanmayan niceleri var kendi tarihinin çöplüğünde oysaki… Karşısında bir halk. Yüzyılların dövüşkenliğini, cesaretini ve en çok da yorgunluğunu üzerinde taşıyan bir halk. Hiç biri ya da her hangi biri olmadı, olamaz da. Bir halk her hangi biri olsaydı hatırlanmazdı bile…

Vakit tamam. Yine ikisi, yine baş başa binlerce yılın birbirine düşman ikilisi. Kürt’e karşı girişilen kıyım sessiz sedasız bir şekilde daha da büyütülmekte. Ses etmeyin! bir kaç kilometre ötenizde, sokaklarında az önce koşturan çocuklar katlediliyor.

Namlu çocuklara doğrultulmuş ya, o işte Kürt’ün çocuğudur. Biraz daha suskun kalın! birkaç yüz kilometre ötede bir kadın evladını, öz toprağına koymadan önce sarıp sarmalıyor, kokusunu ciğerinin derinliklerine çekip tam oraya gömüyor.

O kadın az önce bir postalın altında bedeni çırılçıplak ezildi. Dirisini görünce altına sıçan üniformalı korkaklar, ölüsü üzerinde elbette cesaret pozları verir. Uyumaya devam edin! tecavüz edilen daha niceleri var; biri çığlık atar ırzına geçildiği için diğeri kadının üzerinden geçtiği için kemerini zevk sarhoşluğuyla bağlar.

Üniformaya zihniyeti veren sahipleri “Türk’ün gücünü göster koçum benim” diyor. Faşist olan, faşizmden başka bir şey aklına gelmeyen adamlarına; “Bak orada bir Kürt var” diyor. Bir şey söylemeyin! Devletinin ve devletlisinin yüzünü “gerçek güç”le harmanlayıp, bir de bireysel zihniyetiyle bütünleştiren, ölüsünü dirisinin altında saklayan gerektiğinde çıkaran Kürt’ün ellerini arkadan bağlayıp yüzüstü yatırarak üzerinde Türklük sentezi yapıyor.

Sessizliğe devam edelim, suskun kalmak uyku sersemliğinden ötürü geldiğinden neyin olup bittiğini fark ettirmiyor ne de olsa şimdi. Suç ortaklığına girmez dolayısıyla! Dur lan! Dememek buradan geliyor! Çok haklısınız! Sokağa sakın ha çıkmayın dolayısıyla. Ağzınıza dahi almayın katliamları. Görmemezlikten geldikçe o vahşetin dayatıldığı topraklarla üzerine bastığın toprak arasında binlerce kilometre daha da uzuyor. Devlet aynı devlet, iktidar aynı iktidar, her şey ensende bu arada.

Kimimiz en fazla yapacağı şey hayıflanmaya devam etsin. Demokrasi ve seçimleri ve 1 Kasım 2015 gününün seçimlerini beklemeye devam etsin. O gün işte diktatörü indireceğinize inanın! Demokrasinin gücüyle indirmeye inansın. 7 Haziran’da gününü göstermemiş miydiniz? Kasıma ne kadar şunun şurasında. O güne kadar kaç Kürt’ün öldüğü değil mühim olan. Mühim olan iktidar devrilince yerine gelecek olan iktidarda bunların hiç birinin yaşanmayacak oluşuna gerzekçe inanmak.

Kasım seçimlerinde sandıkta hesaplaşın. Zaten o an unutulup gider şu an yaşanılan her şey.

Kürdistan yangın yeri olup alev alev yanarken görmezsin; görmek istemezsin belli. Çok fazla insansın biliyoruz. Yüreğin Kürt’e gelen dipçik darbelerine, yanan yüreğine karşı soğumuştur, buz tutmuştur. Kürdistan’da bir devlet var ki, o devlet senin yaşattığın devlet ve sen sustukça sana gününü gösterecek devlettir.

İSTANBUL ANARŞİ İNİSİYATİFİ

Powered by moviekillers.com