Anasayfa / Bildiriler / Ankara Anarşi İnisiyatifi: ‘Ateşin varsa yak!’

Ankara Anarşi İnisiyatifi: ‘Ateşin varsa yak!’

ATEŞİN VARSA YAK!

Kutsal aileniz battı!

Bu topraklarda annelerin kaderinin kızlarına geçeceği inancı, babadan oğula geçeceğini bildiğiniz, taciz, tecavüz ve şiddettir. Peki Meryem’i bıçaklayıp, Özgecan’a tecavüz edip, yakanlar helal süt mü emmedi yoksa baba dedikleri devlet, suçu ve tecavüzü onlara mı helal etti?

Tecavüz medya ile fantezilere dahil olur, Özgecan’ın öldürüldükten sonra yakılan bedeninde suçlar yakılır! Suçun yakılmasına, bedenin öldürülüp, tecavüzle sesin kısılmasına, çözümü idamda görenler; bu topraklarda idam ipi bizim boynumuza geçti. Tecavüze karşı hadım diyenler; tecavüzü fizikselleştirip, çözümünü tıbbileştiriyorlar.

Bizler, Anarşist Kadınlar olarak, iktidarsızlığın iktidarını reddediyoruz ve devleti kuranlar erkek, devletin şekli çükken şunu soruyoruz: Devlet kendini mi idam edecek, oğlunu mu hadım edecek?

Tecavüzü biliyoruz, failini tanıyoruz. Tecavüzün faili devlet, faili erkek! Bizler tekrardan o dolmuşta son kişi kalsak dahi kendi duraklarımızda inip, tecavüzün gerçekleştirildiği sokaklardan tekrar geçip, babaların olduğu evlere dönecekken, çözümü daha fazla sokaklarda olmakta, cezalandırılmayı zindanlarda aramayıp, tecavüzcüsünün ölü bedenini köy ortasına atan Nevin Yıldırım’ın öz savunmasında görüyoruz.

Çözümümüz:
Geçmişin hesabı, bitmemiş bugün ve gelecek yarın için,
Ateşin varsa yak!

Not: Şimdilik sadece kutsal aileniz battı!

ANKARA ANARŞİ İNİSİYATİFİ

Powered by moviekillers.com