Anasayfa / Bildiriler / Ankara Anarşi İnisiyatifi: ‘Bizi birbirimizle böyle tanıştırdılar’

Ankara Anarşi İnisiyatifi: ‘Bizi birbirimizle böyle tanıştırdılar’

Bizi birbirimizle böyle tanıştırdılar:

Cebimizdeki 10 liradan iğrendik, 10 lira karşılığında satılan Suriyeli Kadınlarla tanışırken. Erkeklerin savaşında yersiz yurtsuz kalan Ezidi Kadınların mücadelesine kendini feda eden, Arin Mirkanlarla tanışıp, faili meçhul cinayetlere kurban gitmiş evlatlarını arayan annelerin dayanışmasıyla cumartesi günleri tanıştık. Trans kardeşimiz intihara zorlandığında Eylül’le, dolmuşta sona kalıp, tecavüz edilip öldürüldüğünde Özgecan’la tanıştık.

Bizi, birbirimize; sevmeyerek, aldatarak, yalan söyleyerek, laf atarak sokakta taciz, otobüste tecavüz ederek, bir hanede bıçaklayarak, ateş ederek, kafa derimizi yüzerek, kollarımızı keserek, yakarak, öldürmenin ve işkencenin bin bir biçimiyle, biz kadınları kadın olduğumuz için cezalandırarak, erk’in sapık zihniyetine, ahlak kurallarına uygun bir kadın olmaya zorlayarak tanıttılar!

Yuvayı kuramayan dişi kuş, fantezilerin pilici, eksik kadınlığının kısırlığında bir çocuk dileyerek, adet kanı yüzünden kirli görünen bir kadın olarak tanıttılar bizi!

Tanışmıyor muyduk, tanımıyor muyduk hem de kolektif acıların yüzünün bir önemi yokken! Şifa verirken, cadı diye nitelendirilip, şifanın kaynadığı kazanlarda yakılan da, öldürüldükten sonra suçun yanması için, yakılan da bizdik! Ve biz, ateşle yemek kaynatıp, su ısıtıp, çocuklarımızın başını yıkarken,Bazen bir adamın ayağını o suyla yıkamak zorunda kaldık. O suyu, tecavüzün pisliğini temizlemek için kendi bedenimize döktük! Peki neden sevemediniz hiçbirimizi ya da birimizi? Çünkü erkekler çükünü sever, kendilerine konulan isimler bedenlerine aitken, isimlerinin önüne gelen küçük sıfatı çüklerine aittir ve beyinlerini de orada taşırlar. Fantezilerini bir kadının bedeninde kurgularken, gözlerini erkek arkadaşlarının ya da kendisi kadar ‘erkek olmayanların’ “göt”üne dikerler. Tecavüz ettikleri, vahşice öldürdükleri hayvanları da midelerine indirirler.

Sizin olsun sevgi, ölüm, intihar! Biz o ateşte yalnızca şifayı, yemeği, suyu kaynatmadık!

Biz o ateşi elimize aldık! Gücünüzü, erkekliğinizi, dünyanızı yakmak, kendi yaşamlarımızı kurmak için.

Not: Biz de sizi sevmedik!

Biz ateşi sevdik!
8 MART’TA SOKAKLARA!

ANKARA ANARŞİ İNİSİYATİFİ

Powered by moviekillers.com