Anasayfa / Bildiriler / Eskişehir Anarşi İnisiyatifi, 1 Mayıs çağrısı

Eskişehir Anarşi İnisiyatifi, 1 Mayıs çağrısı

1 mayıs, 1886 Haymarket’ten Eskişehir sokaklarına dek yükselen isyanın günüdür. Devletin ve sermayenin hala insanları yoksulluğa sürüklediği, ezmeye devam ettiği günümüzde, 1 mayısın bayram değil isyan günü olduğunu, mülksüzleri saran bu isyan ateşinin giderek büyüdüğünü haykırıyoruz.

Bizler emeğimizin ve yaşamlarımızın çalınmasını reddediyoruz. Fabrikalardan evlere, sokaklarlardan kampüslere, tarlalardan ofislere kadar her yerde iktidarı yok etme gayreti içerisindeyiz.
İktidarın yarattığı ilişki biçimlerini yaşamlarımızdan silerek; ırklar, türler ve cinsiyetler arasındaki ayrımcılığı; iktidar için ölmeyi ve öldürmeyi; sınırları, sermayeyi ve ev köleliğini yok edeceğiz.

İsyanımız Kobanê’de halkların yüreğinde; Soma’da işçilerin, Yırca’da köylülerin direnişinde; hayvan toplama kamplarındaki katliamın karşısında büyümektedir. Bu durum karşısında iktidar, gücünü korumak için çıkardığı ‘güvenlik’ paketi ile üzerimizdeki şiddetini ve baskısını arttırmaktadır. Sindirilerek itaatkarlaştırılmaya çalışılmamız isyanımızı durduramayacaktır.

İsyanımızı sokaklarda hep beraber duyurmak için 1 mayıs’ta kara bayrakların olduğu her yerdeyiz.

Eskişehir Anarşi İnisiyatifi

Powered by moviekillers.com