Anasayfa / Antimilitarizm / Tanklar Değil Halklar Kazanacak!

Tanklar Değil Halklar Kazanacak!

Aylardır Kürdistan sokaklarında elindeki tüm savaş aygıtlarıyla terör estiren devlet, yıllardır alttan alta sürdürdüğü Kürt halkını imha politikasını artık hiç bir gizleme çabasına gerek duymadan sürdürüyor. Açık açık çocukların öldürülmesini, katlettikleri insanların cenazelerinin günlerce sokaklarda bekletilmesini ve ev baskınlarını toplu katliamlara dönüştürmeyi meşrulaştıran devlet, kendi yasalarını dahi askıya almış ve tamamıyla bir sömürge savaşı hukukunu işletmeye başlamıştır. Artık sokaklarda tanklar var. Değil sokağa çıkmak, evlerinde kahvaltı sofrasında bile top mermisiyle insanlar katlediliyor. Kürdistan coğrafyası yoğun bir savaş altındayken, batı metropollerinde tüm bu savaşı normalleştirebileceğini ve barış için bir araya gelen tüm sesleri şiddet, soruşturmalar ve resmi ağızlardan gelen tehtitlerle bastıracağını zanneden devlet, kendisini tarihin çöplüğüne gönderecek adımları attığının farkına varamıyor. Çünkü bu savaşta kazanan tanklar değil halklar olacaktır. Bizler anarşistler olarak devletin bu savaşına sessiz kalmayacağız.
12 Ocak Salı günü yaptığımız tank maketiyle Galatasaray Üniversitesi’nden “Tanklar değil halklar kazanacak” yazılı pankartımızla yürüyerek Beşiktaş meydanına tank bıraktık. Eylemimizi sonlandırdıktan sonra polis yedi arkadaşımızı gözaltına aldı. Beşiktaş ilçe karakolunda aIıkonan yoldaşlarımız için Galatasaray Üniversitesi öğrencileri de dayanışma göstererek, gözaltılar serbest bırakılana kadar karakol önünde bekleyişlerini sürdürdüler.
Devlet, baskısı ne kadar sert olursa olsun tarih boyunca bizleri sindirmeyi başaramamıştır ve bu süreç de her zaman olduğu gibi bu kanlı savaş da ancak halkların dayanışması ve kararlılığı ile alt edilecektir.

İstanbul Anarşi İnisiyatifi

tank2 tank3 tank

Powered by moviekillers.com