Anasayfa / Güncel / Trans Onur Yürüyüşüne Saldırı!

Trans Onur Yürüyüşüne Saldırı!

Tutsaklık, esaret… nefret, kin… grilik, belirsizlik… Elinde ne varsa ve ne geliyorsa onu dayatan egemenler; tecavüzcü, istismarcı, katil… ahlak yapısını korumak adına Taksim TransPride yürüyüşüne engel olmak istedi. Her yerde olduğu gibi LGBTİ+ bireylerine de ikiyüzlüce davranırken tek derdi heteroseksist sistemini ayakta tutmaya çalışmak. Heteroseksist sistemin kirli söylemleriyle yığılmış ‘meşruluk’ peşindeki nefrete sahibi paramiliter güç ve bunun kontrolünü elinde tutan polisin tüm gün TransPride’a defalarca saldırmış olması da bulunduğu tarafı ne kadar keskinleştirdiğini göstermiştir. Kendinden başka kimsenin nefes almasına dahi tahammülü bulunmayanların Taksim’e çıkan tüm yollarda LGBTİ+ bireyinin yoluna set çekmesi, faşistlerini kontrollü bir şekilde salması, mekânları ablukaya alması, onlarca gözaltı yapmış olması ve günler öncesinden başlayan tehditleri hala savuruyor olması devletin temelinden çatısına kadar yaratılan faşizminin işbirliğidir.

Korkuyorlar! Tüm sisteminin erimesinden. Söyledikleri her şeyin yalandan ibaret olduğunun açığa çıkmasından korkuyorlar! Her bireyden heteroseksist sistemi alaşağı etme potansiyelini taşıyor olmasından dolayı nefret ediyorlar!

Biliyoruz, genel ahlak zırvaları ve bunu savunanlar var oldukça yer kürenin esareti hiç bitmeyecektir. Biliyoruz, tüm kara parçalarında nerede bir renk varsa, nereye ayak basıyorsak onun yok edilmeye çalışıldığının. Biliyoruz, yeryüzünde nefret var oldukça asla özgürleşmeyeceğiz. Tüm bunlara rağmen her alanda her zaman yan yana gelmeye devam edeceğiz.  Bir arada özgürleşmeye, özgürleştirme yolunda dayanışmayla büyümeye devam edeceğiz.

Saldırmaları, onlarca polisle akreplerle mekânları gece yarıları basmaları, sürek avına çıkmaları boşuna.  Evet, bir yürüyüş daha gerçekleşmemiş olabilir. Ama LGBTİ+ PRİDE’ın şu an herhangi bir evde, sokakta, mahallede… yapılmakta. Tüm heteroseksit sistem dayatmalarına rağmen her gün bir PRİDE, her alan-her saat PRİDE. Gökkuşağını tüm renkleriyle varoluşunu yaşayanlara saldırılarla, tecavüzlerle, nefretle, katliamla bitiremeyecekler.

İSTANBUL ANARŞİ İNİSİYATİFİ

tp2 tp1

Powered by moviekillers.com